Máte otázky? Volajte 035/642 10 86

Chladenie pre vínne pivnice

Nachádzate sa tu

Chladenie - klimatizácia vínneho archívu

Návrh, dodávka a montáž klimatizácie pre chladenie vínneho archívu a vínnej pivnice je pomerne náročná a zodpovedná úloha, veď sa často jedná o nemalé hodnoty unikátnych vín skladovaných aj dlhodobo vo vínnych archívoch. Ak sa navrhne chladiaca - klimatizačná technológia s nesprávnymi prevádzkovými parametrami, prípadne dôjde k jej poruche, množstvo hodnotného vína stráca na kvalite a tým aj na cene. K náročným požiadavkam bežným pre vínne archívy sme tentokrát dostali požiadavku na chladiacu - klimatizačnú technológiu ktorú nesmie byť vidno, aby neuberala z estetiky interiéru exkluzívne na mieru vypracovaného z dubového dreva a nesmie uberať miesto z priestorov vínneho archívu. Pre zákazníka z obce Revisná sme nakoniec vybrali netypizované riešenie a na chladenie sme použili klimatizačné - chladiace zariadenie od spoločnosti Daikin, ktoré sme viacerými zásahmi upravili a modifikovali v našej spoločnosti na možnosť chladenia do nižších teplôt až do +7°C v interiéri vínneho archívu. Pôvodné klimatizačné zariadenie sme doplnili aj o nadriadený systém merania a regulácie vyrobený našou spoločnosťou špeciálne pre tento prípad, kde sa uplatnili naše skúsenosti z oblasti vývoja a výroby riadiacich jednotiek klimatizácií a chladiacich technológií. Pre upravenie klimatizácie Daikin sme sa rozhodli z dôvodu najvyššej kvality technológie a z dôvodu nedostupnosti vhodných zariadení od tradičných výrobcov chladiacich a klimatizačných zariadení pre vínne pivnice a archívy. Napriek náročnosti tejto aplikácie už prvé skúšky dopadli vynikajúco a dnes máme ďalšieho spokojného zákazníka aj v tejto oblasti, aj keď v tomto prípade sme dodali pomerne drahé riešenie s vysokou cenou v porovnaní s typizovanými sériovo vyrábanými klimatizáciami na účely chladenia vínnych archívov. 

Chladenie vinotéky či vinnej pivnice
V poslednej dobe je populárne, a čoraz viac dostupné, postaviť si pod domom svoju vlastnú vinnú pivničku – vinotéku. Miestnosť ocenia najmä muži, ktorí pri dobrom vínku vedia stráviť aj celé večery. O väčší objem cenného moku sa však oplatí aj starať a zabezpečiť vínu správne podmienky na skladovanie.

Ak by ste hľadali klimatizáciu na chladenie vinotéky či vinnej pivnice, určite neprehliadnite značkovú klimatizáciu firmy Technibel, ktorá je navrhnutá na chladenie i pri nízkych vonkajších teplotách. Klimatizačná jednotka určená pre udržiavanie teploty medzi 12 až 18°C, čo presne sleduje potreby vinárov.

Klimatizácia je okrem vinotéky vhodná aj na udržiavanie nízkych teplôt v priestoroch skladov zeleniny, ovocia, kvetov či mäsa. Vašu vinotéku, pivnicu či sklad teda táto klimatizácia určite bezpečne ochráni pred teplom!

 

Okenné        

Wine C25,  Wine C50S

 

Wine C25

Okrem veľmi inovatívneho dizajnu je táto jednotka vybavená vysoko výkonnou technológiou, ktorá poskytuje tichý chod a výraznú úsporu energie. Jednotka Wine C25 je inštalovaná cez stenu a premieňa každú správne izolovanú miestnosť na skutočnú vínnu pivnicu.

Viac informácii o danom produkte nájdete tu v pdf súbore 

Wine C50S

Naša klimatizácia Wine C50S, ktorú si zákazníci vážia už celé desaťročia, sa osvedčila. Bola navrhnutá tak, aby sa dala prispôsobiť akejkoľvek správne izolovanej miestnosti. Ako súčasť vstavanej série je Wine 50S inštalovaná cez stenu.

Viac informácii o danom produkte nájdete tu v pdf súbore

 

Kompaktné        

Wine IN25, Wine IN50+, Wine ARM15

 

Wine IN25

Kondicionér Wine IN25 je dokonale diskrétny, pretože sa plne integruje do pivnice. Môže pracovať až do 25 m3, čo ponúka veľa výhod, ako napríklad tichý chod a zníženú spotrebu energie. Klimatizácia Wine IN25 je tiež ponúkaná so súpravou príslušenstva pre rýchlu a ľahkú inštaláciu.

Viac informácii o danom produkte nájdete tu v pdf súbore

Wine IN50+

Vďaka použitiu nových materiálov, technológii systému úspory energie a ľahkej inštalácii nové kombinované vlastnosti klimatizácie Wine IN50 + nastavujú nový štandard v oblasti vynikajúcich výsledkov na trhu.

Viac informácii o danom produkte nájdete tu v pdf súbore

 

Wine ARM15

Klimatizácia Wine ARM 15 bola navrhnutá tak, aby nenápadne zapadla do vašej vínnej skrinky, a udržala tak vašu vínnu pivnicu vo vašom vlastnom štýle. Môžete ho mať ako vrchol svojej domácej dekorácie.

Viac informácii o danom produkte nájdete tu v pdf súbore

 

Splitové       

Wine SP40CA, Wine SP40DUWine SP100

 

Wine SP40CA

 

 

Na splnenie požiadaviek na budovanie presklených priestorov uvádza spoločnosť WineMaster na trh nový rad klimatizácií pre vínne pivnice: SPLIT SP40.

OPTIMÁLNE RIEŠENIE KLIMATIZÁCIE
Rad WineMaster bol navrhnutý tak, aby poskytoval optimálne riešenie klimatizácie do vysnívanej pivnice. Vďaka stálej teplote a zachovanej vlhkosti vzduchu vaše vína kvitnú po celý rok vo vínnej pivnici s najlepšími podmienkami.
WINESP40CA sa perfektne hodí do preskleného priestoru.


WINE SP40 CA PRO
KAPACITA Až 40 m3
CHLADIACI VÝKON 900 W
ROZMERY VNÚTORNEJ JEDNOTKY (MM) 262 x 517 x 327 mm
ROZMERY VONKAJŠEJ JEDNOTKY (MM) 316 x 633 x 360 mm
HMOTNOSŤ (VNÚTORNÁ + VONKAJŠIA JEDNOTKA) 35 kg + 17 kg
ZDROJ 230 - 240 V - 50 Hz
HLADINA ZVUKU (VO VZDIALENOSTI 1 M / 5 M) 59 db / 49 db
DĹŽKA ZÁRUKY 2 roky
CHLADIACE PRIPOJENIE 1/4 "- 3/8" do 20 metrov

 

Wine SP40DU

 

 

Aj pri extrémnej vonkajšej teplote (-30 ° C až +40 ° C) sa vašim vínam darí po celý rok, v pivnici a v najlepších podmienkach vďaka udržiavaniu stálej teploty medzi 8 a 18. ° C

DISKRÉTNOSŤ PRE VEĽKÉ OBJEMY ...
Klimatizácia Wine SP40-DU sa skladá z dvoch jednotiek (vonkajšej a vnútornej), vďaka čomu je mimoriadne diskrétna. Jeho funkcia automatického odmrazovania poskytuje maximálnu účinnosť chladenia. Okrem toho má systém odvádzania vlhkosti smerom von a antivibračný systém. Táto klimatizácia má tiež umývateľný filter.


SP40 Z PRO
KAPACITA Až 40 m3
CHLADIACI VÝKON 900 wattov
ROZMERY VNÚTORNEJ JEDNOTKY  (MM) 318 x 638 x 548 mm
ROZMERY VONKAJŠEJ JEDNOTKY (MM) 316 x 633 x 360 mm
HMOTNOSŤ (VNÚTORNÁ + VONKAJŠIA JEDNOTKA) 35 kg + 26 kg
ZDROJ 230 - 240 V - 50 Hz
HLADINA ZVUKU 59 dB (1 m) / 49 dB (5 m)
DĹŽKA ZÁRUKY 2 roky
CHLADIACE PRIPOJENIE 1/4 "- 3/8" do 20 metrov
WINEMATSER SP40-DU SA PRISPÔSOBÍ VAŠIM POTREBÁM
Víno SP40 DU je k dispozícii v troch verziách: Split Pro, ktorý umožňuje pripojenie s maximálnou vzdialenosťou 20 ma vertikálnym spádom 10 m, a dva ďalšie modely s izolovaným predpätým pružným článkom, 4 m alebo 8 m, pre ľahká inštalácia medzi vnútornou a vonkajšou stranou.

 

Wine SP100

 

Klimatizácie WineMaster® SP100 / SP100-8 sú určené pre vaše pivnice až do 100m3. Umožňujú výnimočný výkon a zároveň šetria energiu vďaka technológii WineMaster.

RIEŠENIE PRE VEĽKÉ OBJEMY
Klimatizácie WineMaster® SP100 / SP100-8 sú určené pre vaše pivnice až do 100m3. Umožňujú výnimočný výkon a zároveň šetria energiu vďaka technológii WineMaster.
Klimatizácia Wine SP100 má rýchly a ľahký systém pripojenia. Vonkajšiu jednotku s veľmi nízkou úrovňou hluku je možné presunúť ďalej od vnútornej jednotky a nainštalovať ju mimo domu; ideálne riešenie, ak je pivnica zakopaná alebo ak je v miestnosti susediacej s obývacou izbou.


WINE SP100

KAPACITA Až 100 m3
CHLADIACI VÝKON 2 500 W pri 12 ° C
PREDINŠTALOVANÝ 4,5 m 8 m (WINE SP100-8)
CELKOVÉ ROZMERY ŠXVXH 480 x 1005 x 395 mm
VÁHA 45 kg
ZDROJ 230 - 240 V - 50 Hz
HLADINA ZVUKU (VO VZDIALENOSTI 1 M / 3 M)  53 dB / 50 dB
DĹŽKA ZÁRUKY 2 roky
 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Wine master katalóg na stiahnutie

Cenová ponuka

Nechajte si vypracovať ponuku presne na mieru podľa Vaších predstáv a my Vám ju zašleme a Váš e-mail

Mám záujem o ponuku