Máte otázky? Volajte 035/642 10 86

Příhoda výustky

Nachádzate sa tu

Dôvody pre textilné výustky


Chytrý investor nebude váhať
Budúcnosť patrí textilným difúzorom a potrubiam. V porovnaní s tradičnými plechovými rúrami majú určite ekonomické, technické, hygienické, ekologické a estetické výhody . Prihoda, sro je jedným z najlepších a najväčších výrobcov na svete.

 

 

 

 

 

PRIETOK VZDUCHU NA ZÁKLADE POŽIADAVIEK
Kombinácia veľkého množstva vlastných distribučných prvkov zaisťuje potrebné, zvyčajne rovnomerné prúdenie vzduchu v okolí.
BEZPLATNÉ ČISTENIE A ÚDRŽBA
Je to jediný potrubný systém, ktorý je možné dôkladne vyčistiť umývaním v práčke s voliteľným použitím dezinfekcie.
RÝCHLA INŠTALÁCIA
Inštalácia látkových kanálov je veľmi jednoduchá a rýchla. Zaberie vám to iba 20% času, ktorý by ste potrebovali na inštaláciu plechových potrubí.
PLECHOVÉ KANÁLY
Nerovnomerné rozloženie vzduchu. Vzduch je dodávaný iba cez niekoľko vývodov, čo v niektorých oblastiach často vytvára prievan a v iných oblastiach nedostatočné vetranie.
PLECHOVÉ KANÁLY
Nemožno ho stopercentne vyčistiť, najmä pokiaľ ide o zložitejšie distribučné linky. Údržba je mimoriadne drahá a časovo náročná.
PLECHOVÉ KANÁLY
Časovo a technicky náročná inštalácia kanálov z ťažkých kovov.
     

 

VZHĽAD NA ŽIADOSŤ
Vďaka technológii Arrival ART si môžete zvoliť akýkoľvek farebný alebo grafický motív. Váš kanál sa tak môže stať reklamnou plochou alebo sa môže úplne zlúčiť s daným interiérom.
ÚSPORA INVESTÍCIÍ
Tradičné vetracie mriežky nie sú potrebné, pretože naše výrobky už obsahujú špeciálne distribučné prvky, izoláciu alebo tlmiče hluku. Preprava je lacná aj z dôvodu nízkej hmotnosti našich výrobkov a skutočnosti, že je možné ich zložiť do malých škatúľ.
NÍZKA HMOTNOSŤ
Textilné difuzéry a hmotnosť potrubia menej ako 5% v porovnaní s hmotnosťou plechovej kanalizácie. Ľahko sa s nimi manipuluje a predstavuje minimálne zaťaženie strešných konštrukcií.
PLECHOVÉ KANÁLY
Chladný a nudný vzhľad s malou šancou na zmenu.
PLECHOVÉ KANÁLY
Vysoké náklady na jednotlivé distribučné prvky, nákladná inštalácia a uvedenie do prevádzky.
PLECHOVÉ KANÁLY
Vysoká hmotnosť sťažuje manipuláciu a prepravu týchto výrobkov a zaťažuje strešné konštrukcie.
     

 

 

   
BEZ KONDENZÁCIE
Použitie priepustnej textílie eliminuje riziko kondenzácie vody na povrchu kanálov.
   
   
PLECHOVÉ KANÁLY
Dochádza ku kondenzácii a potrubia musia byť izolované.
   
     

Textilné kanály


Riešenia na mieru
Textilné kanály môžu mať rôzne tvary, rozmery, dĺžky, spôsoby distribúcie vzduchu alebo spôsoby pripevnenia. Vyrábame výrobky z rôznych druhov látok rôznych farieb. Ponúkame riešenia pre každú situáciu,  ktorá vždy vyhovuje náročným zákazníkom.


 

C - KRUHOVÝ

Štandardný dizajn, ľahká údržba, odporúčané.

H - POLOKRUH

Na použitie tam, kde nie je dostatok miesta pre kruhový difúzor a na estetické účely.

Q - ŠTVRŤ

Pre použitie, keď nie je dostatok miesta pre kruhový difúzor, z estetických dôvodov a ak je potrebné difúzor inštalovať v rohu miestnosti.

SG - SEGMENT

Pre použitie tam, kde nie je dostatočná výška pre polkruhový difúzor.

SC - NÁMESTIE

K dispozícii, ak si konštrukcia rohovej miestnosti vyžaduje iný tvar ako od štvrte.
   
       

Pretlak a podtlak

     

S - NÁMESTIE

Táto konštrukcia vyžaduje špeciálnu upínaciu konštrukciu (dodáva sa) na upnutie a podoprenie všetkých rohov.
 

T - TRIANGULÁRNE

Trojuholníkový tvar sa udržuje položením závažia na dno rúry, aby sa udržalo napätie na stenách materiálu.
       
       
       
       

Veľkosti a priemery
Vyrábame textilné kanály a difúzory všetkých veľkostí od  100 mm do 2 000 mm , každý navrhnutý pre špeciálne požiadavky. Potrubné vstupy a pripojovacie potrubia sú vždy vyrobené o 10 - 15 mm väčšie ako určitý rozmer / priemer pre ľahšie pripojenie.

Tvar

Rozmer (hodnoty A, B)

kruhový priemer (A)
polkruhový priemer (A)
štvrťkruh polomer (A)
segment šírka, výška (A, B)
sektor polomer (A)
námestie dĺžka okraja (A, B)
trojuholník stránka, výška (A, B)
   
    

Dĺžka
Určenie dĺžky textilných potrubí a difúzorov závisí predovšetkým od dostupnosti priestoru. Môžeme vyrobiť textilný difúzor, ktorý poskytuje rovnaké množstvo vzduchu bez ohľadu na to, či je kanál krátky alebo dlhý, presný dizajn závisí od typu materiálu, perforácie a tlaku systému.

 

 

Ttlak

Tlakové straty textilných potrubí a difúzorov sú veľmi podobné stratám v tradičných potrubiach. Výpočet zložitejšieho systému distribúcie textílií sa dosahuje použitím podobných metód ako pre plechové kanály. Minimálny statický tlak potrebný na udržanie správneho tvaru textilného potrubia alebo difúzora závisí od hmotnosti použitej textílie. Pre ľahké materiály je dostatočný najmenej  20 Pa  a  pre stredné a ťažké  materiály 50 Pa .

Distribúcia tlaku pozdĺž textilných difúzorov sa líši od tradičných plechových potrubí v tom, že pozdĺžna rýchlosť klesá so znižujúcim sa prúdením vzduchu. Ak chcete skontrolovať dizajn distribučného systému textilu, kontaktujte nás.

 

 

 

 

 

 

Materiál

PRIHODA, sro venuje veľkú pozornosť kvalite použitých materiálov. Vždy používame textílie, ktoré sú špeciálne prispôsobené na distribúciu vzduchu. Materiály prešli dlhým vývojovým procesom, aby dosiahli maximálnu použiteľnú a estetickú hodnotu. Jednotlivé druhy sú koncipované tak, aby ich vlastnosti zodpovedali špecifickým požiadavkám rôznych typov priestoru.

Unikátne vlastnosti

VYSOKÁ PEVNOSŤ A SILA
Naše základné klasické, prémiové a recyklované (PMS / PMSre / NMS / NMSre / PMI // NMI) látky vykazujú optimálnu tuhosť textúry 1800 N / 10 mm a tkanie 1000 N / 10 mm. Vďaka týmto parametrom je roztrhnutie materiálu pri bežnom použití takmer nemožné.
VYSOKÁ POŽIARNA ODOLNOSŤ
Tkaniny PMI / NMI / PMS / NMS sú s vynikajúcimi výsledkami certifikované podľa európskej normy EN 13501-1. V tomto teste naše tkaniny dosahujú klasifikáciu B-s1, d0, čo znamená zabránenie šíreniu ohňa, minimálna tvorba dymu a žiadne kvapky horenia. Sklenené textílie (NHE) skutočne spĺňajú požiadavky triedy A. Klasické, prémiové a recyklované (PMI / NMI / PMS / PMSre) textílie sú tiež certifikované podľa americkej normy UL 723.
NEGLIGOVATEĽNÉ DRVENIE VLÁKNA
Vďaka použitiu nekonečných vlákien je možné väčšinu našich látok použiť v čistiacich miestnostiach. Nezávislé laboratórne testy ukazujú, že počas prevádzky nášho materiálu nedochádza prakticky k žiadnemu odstraňovaniu častíc.
     
ANTISTATICKÝ ÚČINOK
Tkaniny z uhlíkových vlákien vyrobené z materiálov Premium (PMI / NMI) a Durable (NMR) odstraňujú akumuláciu elektrického náboja z povrchu tkaniny.
ANTIBAKTERIÁLNY ÚČINOK
Používame špeciálne ošetrenie, ktoré zaručuje, že žiadne baktérie nemôžu prežiť, ak sa usadí na našich tkaninách Premium (PMI / NMI) a Durable (NMR). Toto ošetrenie zostáva účinné aj po opakovanom umývaní. Testy európskych noriem preukázali, že po praní TEN-TIME sa účinnosť liečby neznížila. To nám umožňuje ponúknuť 10-ročnú záruku na základe našich minimálnych požiadaviek na údržbu (pozri nasledujúci bod).
ĽAHKO SA ÚDRŽBA
Naše tkaniny vyrobené z nekonečných vlákien sú veľmi účinné a minimalizujú zastavenie nečistôt z privádzaného vzduchu. Tento prívodný vzduch je distribuovaný cez perforácie difúzorov a textílie zostávajú vnútri relatívne čisté (v normálnom prostredí). Okrem vonkajšieho odstraňovania prachu nevyžadujú žiadnu údržbu. Pranie je zvyčajne potrebné iba z hygienických alebo estetických dôvodov.
     
 
TRVALÝ VZHĽAD
Vďaka našej technológii nekonečných vlákien sa vzhľad látky na rozdiel od základných vláknitých materiálov nemení v priebehu času ani pri viacerých pracích cykloch. Naše prémiové, klasické a recyklované materiály (PMI / NMI / PMS / NMS / PMSre / NMSre) zostávajú po mnohých cykloch údržby esteticky príjemné.
ŠIROKÝ ROZSAH FARIEB
Na sklade máme látky v 9 základných farbách. Difúzory je možné vybaviť akoukoľvek špeciálnou farbou Pantone pomocou technológie Arrival ART za minimálne náklady. Vďaka efektívnej metóde, ktorú používame, to neovplyvní dodaciu dobu.
 
     

 

 

 

Inovácie a špeciality

Viac inteligencie v distribúcii vzduchu

Sme odborníci na prúdenie vzduchu v potrubiach a vo vesmíre. Na trh sme predstavili niekoľko technických  noviniek a vylepšení . Sme vlastníkmi niekoľkých  patentov (ďalej len „PP“ alebo „patentový spis“). V mnohých prípadoch popísaných nižšie sme stále jedinou spoločnosťou, ktorá dodáva tieto inovácie.

NASTAVITEĽNÉ TRYSKY (PP)
Nastaviteľné dýzy umožňujú ľahké a presné nastavenie požadovaného smeru prúdenia vzduchu a možnosť zmeny prietoku vzduchu počas prevádzky. Ďalšími dôležitými výhodami sú dlhší prísun alebo dosah vzduchu a ako všetky možnosti prania v klasickej práčke.
MIKROPERFORÁCIA (PP)
Smerové otvory s priemerom menším ako je hrúbka látky sú navrhnuté patentom Příhoda sro. Poskytujú množstvo výhod, ak sa používajú na prívod povrchového vzduchu pri nízkych rýchlostiach.
   
TEXTILNÉ KAPSKY NA MONITOROVANIE VZDUCHU
Na vyrovnanie vychýlenia vzduchu prichádzajúceho z perforácie sa používajú textilné vrecká. Riešenie je založené na kombinácii dvoch prúdov vzduchu s podobným začiatkom. Tok z posledného otvoru v rade je smerovaný pod určitým uhlom pomocou textilného vrecka, čím sa vyrovnáva vzdialenosť vzduchu od perforácie.
SQUAIRETEX® (PP)
Zarovnanie difúzorov v podhľadoch nemusí byť vyrobené z plechu; naša ponuka SquAireTex je perfektnou alternatívou. Okrem toho si môžete zvoliť ľubovoľnú farbu alebo motív.
   
TEXTILNÉ TRYSKY
Ultrazvukové trysky s priemerom 20 až 40 mm sú skvelým spôsobom, ako dosiahnuť väčší prietok. V porovnaní s plastovými tryskami sú podstatne horľavzdornejšie a lepšie sa držia v potrubí.
VAKUOVÝ KANÁL (PP)
Naša patentovaná napínacia konštrukcia nám umožňuje vyrábať kanály s obdĺžnikovým prierezom, ktoré je možné použiť aj na nasávanie.
   
ŠPIRÁLOVÁ ZOSILŇOVACIA HELIX
Vo vnútri difúzora je vložená kovová špirála potiahnutá látkou. Udržuje stály valcový tvar a napína látku. Požadovaný sklon špirály zabezpečujú pozdĺžne textilné pásy. Päťmetrové diely Helix sú pripevnené k zipsom, ktoré spájajú jednotlivé časti potrubia. Špirálu je možné kvôli údržbe ľahko rozobrať. Je tiež vyrobený pre väčšinu typov inštalácií. Potrebné natiahnutie látky dosiahneme napínačmi namontovanými v profiloch a slepých prírubách.
TEXTILNÁ ZÁVERA (PP)
Prvá textilná uzávierka na trhu sa používa na dočasné uzavretie samostatnej časti alebo časti potrubia.
   
   
   
   

 

 

Cenová ponuka

Nechajte si vypracovať ponuku presne na mieru podľa Vaších predstáv a my Vám ju zašleme a Váš e-mail

Mám záujem o ponuku